ArVis Teknoloji

Diğer
Kuruluş2021
Çalışan Sayısı8

ArVis Teknoloji; İleri görüntü işleme alanında, büyük veri analizi, biyometrik sistemler, yüz tanıma biyometrik yöntemi ile kimlik doğrulama, NFC’li kimlik doğrulama, rKYC - uzaktan müşteri edinimi (digital onboarding), videolu görüntülü görüşme, obje tanıma, anomali, hasar ve sahtecilik tespiti konularında makine öğrenmesi, derin öğrenme, yapay zeka teknikleri ile Ar-Ge çalışmaları yürüten, ileri teknoloji içeren yenilikçi, modüler, ölçeklenebilir ve güvenilir yeni nesil kurumsal dijital ürünler geliştiren bir «Yapay Görü» teknoloji şirketidir.

Şubat 2021 yılında A.Ş. olarak kurulmuş olup Teknopark İstanbul Cube Incubation lokasyonunda yer almaktadır.

Fiziksel ve Davranışsal Biyometrik sistemler üzerine derin bilgi birikimi bulunan ArVis Teknoloji’nin KVKK, BDDK, MASAK kanun ve tebliğleri ile tam uyumlu, KYC- kimlik doğrulama platform temelli On-premise ve SaaS çözümleri mevcut olup veriye dayalı kimlik doğrulama, kişi tanıma/doğrulama, veri analizi, verimlilik ve dijitalleşme ürün ve çözümler geliştirmektedir.

Platform temelli uygulama altyapısı ile %100 kendi geliştirdiği Yapay Zeka temelli ürün ve çözümlerini, Finans (Bankacılık-Sigorta, Ödeme, Kripto Borsaları, Faktoring, E-Ticaret), Akıllı Şehirler, Savunma, Güvenlik ve Endüstri sektöründeki müşterileri için sunmaktadır.

ArVis Teknoloji’nin ArVis.App Platformunda yer alan platform ürünleri aşağıda yer almaktadır ve sunucu/istemci, mobil, web, bulut, SaaS, IoT, kiosk, ATM vb. bazlı uç birim ürünler modüler ve ölçeklenebilir yapıdadır.

ArVis-ID KYC: Biyometrik Yüz Tanıma Yöntemi KYC-Kimlik Doğrulama Platformu ve Uzaktan Müşteri Edinimi (Mobil, Web, NFC’li, OCR, MRZ)

ArVis-VC KYC: Görüntülü Görüşme İle Kimlik Doğrulama Platformu ve Uzaktan Müşteri Edinimi

ArVis-IQ: İmge İşleme, Tanıma, Raporlama ve Arşivleme Yapay Zeka Platformu (Çok Çeşitli Veri Odaklı Spesifik Çıktı Ürünler)

ArVis-DH: ArVis Digital Human Self Servis KYC-Kimlik Doğrulama Platformu

ArVis-BioWallet: Blockchain Mimarisinde Biyometrik Dijital Cüzdan

Dijitalleşmenin her alanda olduğu gibi kimlik doğrulamayı da dönüştürdüğü günümüzde, ArVis-ID; kurumların bu dönüşümü güvenli, hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı yenilikçi çözümler sunar.

ArVis-ID, müşterilerin bankacılık, finans, ödeme, e-ticaret gibi dijital uygulamalara erişiminde fiziksel şubelere ihtiyaç duymadan, tamamen dijital ortamda güvenli kimlik doğrulama imkanı sunar. Sistem; çipli TC kimlik kartlarında yer alan biyometrik fotoğraflara NFC teknolojisi destekli mobil cihazlar veya web aracılığıyla erişilmesini sağlayarak, kullanıcıların canlı selfileri ile bu fotoğrafların eşleştirilmesine dayanır. Yapay Zeka temelli biyometrik yüz tanıma ve canlılık tespiti özellikleri sayesinde, müşterilerin kimlik doğrulama işlemleri uzaktan ve yüksek güvenlik standartları çerçevesinde, hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanır. ArVis-ID'nin sunduğu "Uzaktan Müşteri Edinimi (r-KYC)" çözümü, videolu görüşme özelliği ile müşterilerin ve kurumların yüz yüze gerçekleştirmesi gereken işlemleri dijital ortama taşıyarak zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar. Bu sayede, müşteriler herhangi bir şubeye gitme zorunluluğu olmadan, kendi konfor alanlarından işlemlerini gerçekleştirebilirler.

ArVis-ID'nin Avantajları:

Güvenli: Yapay Zeka temelli biyometrik yüz tanıma ve canlılık tespiti ile yüksek güvenlik sağlar.

Hızlı: İşlemler hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanır.

Etkin: Uzaktan müşteri edinimi (rKYC) ile zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar.

Dijital: Müşterilere şubeye gitmeksizin, dijital ortamda kimlik doğrulama imkanı sunar.

Uyumlu: BDDK, MASAK ve KVKK gibi düzenleyici kurumların tebliğlerine tam uyumludur. Bu uyumluluk, kurumların ve müşterilerin güven içinde ve yasalara uygun bir şekilde dijital hizmetlerden faydalanabilmelerini sağlar.

ArVis Teknıoloji; dijital dönüşüm yolculuğunuzda güvenli, hızlı ve etkili bir çözüm ortağı olmaya hazırdır. Müşteri edinimi ve kimlik doğrulama süreçlerini yeniden tanımlayarak, dijital çağın gerekliliklerine uygun, kesintisiz ve güvenli bir kullanıcı deneyimi sunar, yenilikçi çözümleriyle müşterileri için dijital çağa adım atılmasını sağlar.

Diğer sektöründeki diğer firmalar