Rejenerasyon-20

Türkiye’nin en kapsamlı hızlandırma ve destek programı Rejeneraasyon-20 ile; 2020’de salgın nedeniyle girişiminizin kaybettiği zamanı, eşsiz destekler ile geri kazanın!

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’ın yürütücüsü olduğu İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20” başladı!

Rejenerasyon-20 programıyla COVID-19 salgınının ülke ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik girişimcilerin hayata geçireceği yenilikçi uygulamalar desteklenerek toplumun girişim ekosisteminin katkılarıyla güçlenmesi sağlanacak.

Rejenerasyon-20 programında girişimciler 2 farklı modülden destek alabilecekler. Prototip üretme, prototip geliştirme veya ürünleşme aşamasındaki girişimlere Dijital Hızlandırma, ticarileşme aşamasındaki girişimlere ise Danışmanlık desteği verilecek.

Destekten toplam 40 girişimin yararlanması hedeflenmekte.

Ülkemizin COVID-19’la mücadelesinde kritik projelerle ön plana çıkan girişim ekosisteminin yeniden yapılanmasını kapsayan “Rejenerasyon-20” programıyla girişimciler; evde yaşamın iyileştirilmesi, uzaktan çalışmanın verimli ve uygulamada kolay hale getirilmesi, erişim/lojistik sorunlarının çözümüne yeni bir soluk getirilmesi ve toplumu rahatlatacak sosyal projelerin hayata geçirilmesi için desteklenecek.

Öte yandan projenin son ayağı olan Video Portal Modülü ile daha büyük kitleye hitap edilecek ve girişimlerin en çok merak ettiği 100 soru konunun uzmanları tarafından kısa videolarla cevaplanacak.

Online başvurular rejenerasyon20.com adresinden yapılmaktadır.

BİGGCUBE

2015 yılından beri teknolojik ve yenilikçi iş fikirlerinin ticarileşmesi için başarılı bir şekilde devam eden TÜBİTAK 1601 BİGG destek programında 2020 yılında uygulayıcı kuruluş olarak yerimizi aldık! 

İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi iş birliğinde yürütülecek olan BİGG Cube Incubation programında akıllı ulaşım, temiz teknolojiler, akıllı üretim sistemleri, iletişim ve sayısal dönüşüm, sağlık ve iyi yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme alanlarında iş fikri olan girişimcilere aşağıda yer alan birçok eğitim ve destekler verilmektedir.

  • BİGG Mevcut Durum Analizi
  • BİGG Mevcut Stratejik Durum Analizi 
  • Girişimcilik Yeteneği Ölçümlendirme
  • İş Fikri Doğrulama Çalışmaları
  • Teknopark İstanbul Firmaları ile Eşleştirme Çalışmaları
  • Ekip Kurma ve Yönetme Eğitimi
  • Mentorluk ve Danışmanlık
  • Islak / Kuru Laboratuvar ve Temiz Oda
  • Prototip Atölyesi

Geniş imkanlar ve 200.000 TL hibe desteği sunan BİGG Cube Incubation programından yararlanmak isteyen girişimcilerin sağlaması gereken ön şartlar;

Daha önce Teknogirişim Sermayesi ya da TÜBİTAK 1512 desteği almamış olmak ve herhangi bir şirkette ortaklığı bulunmamak olarak sıralanırken programa 1 yıl içinde mezun olabilecek lisans öğrencileri, yüksek lisans ile doktora öğrencileri ve son mezuniyetinin üzerinden 10 yıl geçmemek şartıyla mezunlar başvurabilmektedir.

Detaylı bilgi almak ve online başvuru yapmak için bigg.cubeincubation.com adresini ziyaret edebilirsiniz.