Rejenerasyon-20

Türkiye’nin en kapsamlı hızlandırma ve destek programı Rejeneraasyon-20 ile; 2020’de salgın nedeniyle girişiminizin kaybettiği zamanı, eşsiz destekler ile geri kazanın!

  Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında “Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20” ile destek almaya hak kazandı. Rejenerasyon-20 projesiyle COVID-19 salgınının ülke ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik girişimcilerin hayata geçireceği yenilikçi uygulamalar desteklenerek toplumun girişim ekosisteminin katkılarıyla güçlenmesi sağlanacak. Evde yaşam, erişim/lojistik, uzaktan çalışma ve sosyal girişim konularında çalışmalar yapan ön kuluçka ve kuluçka aşamasına gelen girişimcilerin başvurabileceği proje girişim ekosisteminin yeniden yapılanmasını kapsıyor. Rejenerasyon-20 projesiyle prototip üretme, prototip geliştirme veya ürünleşme aşamasındaki girişimlere dijital hızlandırma, ticarileşme aşamasındaki girişimlere ise danışmanlık programı verilecek. Danışmanlık programından ürününü bitirmiş, scale up aşamasında olan ya da pandemi olmadan önce gelir üretebilen fakat şu an iş yapmakta zorlanan genç girişimler yaralanabilecek. Rejenerasyon-20 Projesi’ne www.rejenerasyon20.com adresinden başvuru yapılabilirsiniz.  

Projeye başvurular ise 3 Temmuz – 17 Temmuz arasında gerçekleştirilebilecek. Bugüne kadar yapılan en kapsamlı hızlandırma programı olan Dijital Hızlandırma Programı’na başlayacak olan 15 girişim grubu; proje ekibi, teknik destek yetkilisi ve insan kaynakları danışmanının ortak görüşü ile değerlendirmeye alınacak. Program boyunca girişim gruplarına toplamda; 50 saat finansal danışmanlık desteği, 360 saat teknik analiz, yazılım danışmanlığı ve test desteği, 150 saat mentorluk desteği, 150 saat insan kaynakları danışmanlığı, 30 saat hukuk danışmanlık desteği, 30 saat fikri ve sınai mülkiyet haklar danışmanlık desteği, stratejik marka iletişimi ve dijital pazarlama danışmanlığı, , iş geliştirme ve pazarlama desteği, prototipleme/ üretim danışmanlığı, kapsamlı stratejik analiz ve plan oluşturma desteği, 6 ay boyunca iş geliştirme uygulamaları desteği gibi destekler sunulacak. Ara değerlendirme sonrasında elemeden geçecek 15 girişimci sayısı jüri elemesi sonucu 10’a düşürülecek. İkinci aşamaya geçen 10 girişime ayrıyeten; sosyal medya tanıtım desteği, kurumsal kimlik ve dijital tasarım desteği, 100 saat kullanıcı ara yüz tasarım desteği, prototipleme desteği, 2 yıl boyunca bulut veri depolama hizmeti sunulacak. program sonunda 10 girişim demoday etkinliğinde kurumsal firma ve yatırımcılara sunum yapma fırsatına erişecek. Danışmanlık başvurusundan ise 25 girişim yararlanabilecek. Bu girişimlere toplamda 300 saatlik Psikolojik, Finansal ve Pazarlama danışmanlığı verilecek. Öte yandan projenin son ayağı olan Video Portal Modülü ile daha büyük kitleye hitap edilecek ve girişimlerin en çok merak ettiği 100 soru konunun uzmanları tarafından kısa videolarla cevaplanacak.