Qubitrium

İleri Elektronik Teknolojileri
Kuruluş2020
Çalışan Sayısı4

Qubitrium Teknoloji Ltd. Şti.

İkinci kuantum devrimi eşiğinde ileri kuantum teknolojileri geliştirmenin heyecanını paylaşıyoruz.

Firma kuantum kriptografi, haberleşme ve kuantum algılama alanlarındaki problemlere çözümler sunmaktadır. İleri kuantum ürünleri geliştirmenin ve üretmenin yanı sıra kuantum teknolojilerini endüstriyel organizasyonlara ulaştırmak üzere hizmet verilmektedir.

Kuantum Bilgi Güvenliği

Firma, haberleşme güvenliğini bir üst seviyeye taşıyacak olan kuantum dolanıklık tabanlı anahtar dağıtımı geliştirerek isteğe göre uyarlanabilir kriptografik çözümler üretmekte olup kuantum bilgisayarlı saldırılara karşı güvenli bu teknoloji ile “kuantum-güvenli” damgasını ürünlerine yansıtmayı amaçlamaktadır. Farklı siber-güvenlik uygulamalarında da kullanılabilecek kuantum dolanık foton kaynakları, ölçüm modülleri ve kuantum rassal sayı üreteçleri tasarlanabilmektedir.

Kuantum Algılama

Kuantum görüntüleme, haberleşme/kriptografi, hassas algılama gibi alanlarda kullanılmak üzere foton sensörleri geliştirilmektedir. Foton sensörleri uygulama platformuna özgü kısıtlamalara uygun olacak şekilde modüller olarak hazırlanabilmekte ve farklı kuantum teknolojileri kullanılan algılama sistemleri geliştirilebilmektedir. 

İleri Elektronik Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar