Sipotech

İleri Malzeme Teknolojileri
Kuruluş2022
Çalışan Sayısı1

SIPOTECH POLİMER TEKNOLOJİLERİ A.Ş.

Sürdürülebilir akıllı polimer teknolojileri (Sustainable intelligent polymer technologies ) olarak tanımlanan Sipotech, çevreye duyarlı, yenilikçi, ve sürdürülebilir teknolojileri, polimer endüstrisinde yüksek katmadeğerli ürünler geliştirmede kullanmayı hedefleyen bir firma olma misyonuyla kurulmuştur.

Sipotech bu amaçla yeteneklerini inşaat, otomotiv, savunma ve kompozitler gibi birçok sektöre yönelik ürünler geliştirmek için kullanmaktadır. Özel olarak tasarlanan polimerik malzemelerden yola çıkılarak geliştirilen ürünlerle tüm bu sektörlerin ihtiyaçlarına en doğru çözümleri sunma yolunda başarıyla ilerlemektedir.

Sipotech Polimer Teknolojileri A.Ş.'nin, TÜBİTAK 1512 BİGG hibe desteği almaya hak kazandığı proje ile yenilenebilir doğal kaynaklardan yola çıkılarak  izosiyanatsız poliüretanların  geliştirilmesi konusundaki çalışmaları devam etmektedir. Geliştirilecek bu teknoloji sayesinde geleneksel petrol bazlı ürünlerin yeşil teknolojiler ile yer değiştirdiği küresel pazarda yerli bir firma olarak yer almak amaçlanmaktadır.

İleri Malzeme Teknolojileri sektöründeki diğer firmalar