Rejenerasyon-20 Programı Danışmanlık Modülü'ne Seçilen Girişimlerimiz Belli Oldu!

 

Girişimcilik Ekosistemi Yenileme Projesi: Rejenerasyon-20 programı Dijital Hızlandırma Modülü için desteklenecek girişimleri geçen hafta açıkladık. 21 ilden toplamda 222 girişimin başvurduğu programda girişimlerin %20’ sini kadın girişimciler oluşturuyor. Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’ın yürütücüsü olduğu İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projede Danışmanlık Modülü için 25 girişim seçildi. 27 Temmuz Pazartesi günü Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu ve Cube Incubation ekibi Danışmanlık Modülü’ne kabul edilen girişimler ile düzenlediği online tanışma toplantısının ardından girişimciler desteklerden faydalanmaya başladı.

Patika AppKullanıcıların stresle başa çıkma becerilerini geliştirmek ve iyi olma halini artırmak üzere, mindfulness (bilinçli farkındalık) temelli meditasyon egzersizlerinin her zaman her yerde uygulanabileceği şekilde sunulduğu bir mobil uygulama.

Bugbounter: Bağımsız güvenlik araştırmacıları sayesinde, kurumların siber güvenlik açıklarının bulunmasını, doğrulanmasını ve raporlanmasını sağlayacak kitle kaynağı ile hizmet platformu.

AssistBox: Müşteri destek, teknik destek, ve sağlık hizmetleri süreçleri için geliştirilmiş, uzman kişilerin bulundukları yerden hizmet verebilmesini, müşterilerin de diledikleri zaman, diledikleri yerde hizmet alabilmesini sağlayan, online iletişim ve uzaktan destek platformu.

INDATA: Sanal ve alternatif ofis seçeneklerini ulaşılabilir kılar ve sanal ofis yönetimine destek olan süreç yazılımı.

Livewell: Uzaktan erişimle hastanın kardiyolojik verilerinin hekimine ulaştırılması için teknoloji sunuyor.

Omreon: Veri güvenliği ile ilgili KVKK yazılımları.

Scalar Vision: 3D Holografik iletişim sistemi.

okul101: K-12 okullarında paydaşlar arası etkileşimi ve kaynaklara erişimi dönüştüren, ölçme-değerlendirme uzanımlı mobil uygulama.

Teacherix: Eğitim alanındaki işe alım süreçlerine çözüm geliştirmeyi hedefleyen, yapay zeka destekli bir işe alım platformu.

SFM Yazılım: Mevcut üretim verilerinden makine öğrenmesi yöntemleri ile üretilecek veya ürettirilecek ürünler için yüksek doğrulukta hızlı maliyet tahminlemesi yapan ve %15’e kadar verim artışı sağlayan bulut tabanlı (SaaS) yazılım.

Neurocess: Profesyonel sporcuların kas analizlerini yaparak antrenman performansını arttıran ve sakatlık risklerini azaltan giyilebilir teknoloji ürünü.

NUmondial: Bulut tabanlı , ölçeklenebilinir ve sürdürülebilinir, yapay zeka  destekli , WebRTC tabanlı tarayıcılar üzerinden (uygulama yüklemeye gerek kalmadan) , çoklu kanal desteği sunan ( telefon, SMS, sosyal medya, email, chat, video ,bilet) , çoklu ülke telefon numarası olanakları ve gerektiğinde uzaktan güvenli ödeme alabilen ve  resmi kimlik ve yüz  doğrulama (KYC) yapabilen çağrı ve iletişim platformu.

PetSurfer: Evcil hayvan sahipleriyle, bakıcılarını buluşturan pazaryeri.

TEA Networks: Kablosuz ağların performansının ve kullanıcı deneyiminin en üst seviyeye çıkarılabilmesi için yapay zekaya dayalı algoritmalar kullanan kablosuz ağ yönetim yazılımları geliştirmektedir.

Navlungo: İhracat firmalarına rahat ve kolay lojistik hizmeti satın aldıran ,karşılaştırmalar yaptıran bir teknoloji platformu.

Arneca: Banka, sigorta, fmcg, telekom, havacılık, sektörleri için mobil raporlama, etkinlik yönetimi, kurum içi iletişim ve robotik süreç otomasyonları.

Wicode: Sağlık alanında kullanıcı odaklı çözümler sunan Intelligent Diet uygulamaları.

Artun: Siber ve bilgi güvenliği üzerine teknoloji ve uygulamalar.

Uservision: Markaların, tüketicilerinin bilinçaltı yönelimlerini, ihtiyaçlarını ve algılarını, yapay zekayı kullanarak anlamlandıran teknoloji sunuyor.

Vispeahen: Vispeahen sürekli artan ve artmaya devam eden veriyi stratejik kararlarda kullanılabilecek anlamlı bilgiye dönüştürmekte ve görselleştirmekte, yeni grafikleri pluginler şeklinde ekleyebilme, farklı veri kaynaklarını aynı modelde görselleştirebilme, dağıtık mimaride çalışabilme, yüksek yük altında çalışabilme gibi özellikleriyle diğer görselleştirme ürünlerinden farklılaşmakta olan teknoloji.

Car4Future: Elektrikli araçlar için enerji paylaşım ağı yazılımı ve enerji transferi donanımıdır. Elektrikli araçlar için blok zinciri teknolojisini de kullanarak enerji paylaşım ağı ve araçtan araca, araçtan üniteye, üniteden araca enerji transferi sağlayacak AC/DC özellikte priz/soket sunuyor.

Tandemai: Lot cihazlarınca üretilen büyük veriyi kullanırken yapay zekanın da avantajlarından yararlan ve kullanıcılarına daha konforlu ve akıllı bir yaşam sunan online interaktif bir platform.

Onlinekurum: 50.000'den fazla öğrenciye hizmet veren uzaktan eğitim yazılımı ve entegre e-ticaret.

PBC: Material Flow Studio - fabrika ve depo içerisinde çalışan malzeme taşıma sistemlerinin tasarımının 3D ortamda gerçekleştirebilmesini sağlayan teknoloji.

Techno Soft: Dijital Medya Platformu - dijital dergi hazırlama ve yayınlama platformu.