12Feb

cubeTALKS | Start-up Firmaları Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na Ne Kadar Hazır?

etkinlikler

12 Şubat 2020 Çarşamba günü, Teknopark İstanbul'da 4. Blok Cube Incubation Etkinlik Alanı'nda, Aksan Hukuk Bürosu Ortak ve Avukatlarından Av. Oktay Şener ve Av. Serhat Koç ile "Start-up Firmaları Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na Ne Kadar Hazır?" hakkında bir söyleşi gerçekleşecektir. Aksan Hukuk Bürosu aynı zamanda Teknopark İstanbul'da girişimci gruplarına ve firmalara hizmet vermektedir.

Etkinlik Tarihi: 12.02.2020
Etkinlik Saati: 14:00 – 15:00
Etkinlik Yeri: Cube Incubation Etkinlik Alanı
 
Av. Oktay ŞENER Kimdir?
Oktay Şener, İstanbul Üniversitesi’nde lisans eğitimini gördü. Stajyer olarak hukuk alanında çalışmalarına başlayan Şener, daha sonra Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Hukuk İşleri Dairesi’nde Yurtdışı Dava ve Takip Grubu’nda avukat ve grup başkanı olarak çalıştı.

Burada Bankacılık Hukuku, uluslararası nitelik taşıyan davalar ve tahkim üzerine yoğunlaştı. TMSF tarafından gerçekleştirilen 2. Alacak Satış Projesinde aldığı aktif görevin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti’nin taraf olduğu ICSID tahkim davaları dahil olmak üzere bir çok yabancı takip ve davanın koordinasyonunu yürüttü.

Ekim 2011’de Aksan Hukuk bünyesine katılan Şener, Due Diligence projelerine ek olarak Özelleştirme, Enerji Hukuku ile yabancılık unsuru taşıyan dava ve işlemlerde ortak avukat olarak görev almaktadır.

Av. Serhat KOÇ Kimdir?
Lisansını Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan ve hukuk yüksek lisans (LL.M.) derecesini de burslu eğitim gördüğü İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilişim ve Teknoloji Hukuku Enstitüsü’nden alan Serhat Koç, bilgi teknolojileri ve fikri-sınai mülkiyet alanlarında uzman danışmanlık ve de kurumsal eğitim faaliyetleri sunan serbest bir avukat-eğitimci ve aynı zamanda bilirkişi olmakla birlikte İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku, İnternet Hukuku, Bilişim Ceza Hukuku, E-Ticaret Hukuku ve Hukuk İngilizcesi derslerini de öğretim görevlisi sıfatıyla vermekte ve ayrıca başta kişisel verilerin korunması, internette ifade özgürlüğü, fikri haklarda yeni yaklaşımlar ve de yapay zeka konuları olmak üzere ulusal-uluslararası akademik yayın ve konferanslarda bilişim ve fikri mülkiyet temalı makaleleri ve konuşmalarıyla uzun yıllardır yer almaktadır.