15Jan

cubeTALKS | Startup Firmaları Sözleşme İmzalarken Nelere Dikkat Etmeliler?

etkinlikler

Değerli Teknopark İstanbul Çalışanları;

15 Ocak 2020 Çarşamba günü, Teknopark İstanbul'da 4. Blok Cube Incubation Etkinlik Alanı'nda, Aksan Hukuk Bürosu Ortaklarından Av. Ayça Türkoğlu ve Av. Mehmet Taş ile "Startup Firmaları Sözleşme İmzalarken Nelere Dikkat Etmeliler?" hakkında bir söyleşi gerçekleşecektir. Aksan Hukuk Bürosu aynı zamanda Teknopark İstanbul'da girişimci gruplarına ve firmalara hizmet vermektedir.

Etkinlik Tarihi: 15.01.2020
Etkinlik Saati: 14:00 – 15:00
Etkinlik Yeri: Cube Incubation Etkinlik Alanı
 
Av. Ayça TÜRKOĞLU Kimdir?
Ayça Türkoğlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden birincilikle mezun oldu. Stajyer avukat olarak Aksan Hukuk Bürosu’nda hukuk alanında çalışmalarına başlayan Türkoğlu,  Enerji ve Madencilik Hukuku, Dava, Tahkim ve Uyuşmazlık Çözümü, Şirketler Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku ve Özelleştirme Hukuku departmanlarında çalışmaktadır.

Madencilik ve Özelleştirme alanlarında çalışmalarda bulunan Türkoğlu bunların yanı sıra özellikle hukuki danışmanlık ve dava takip işlemlerini yönetmek ve yürütmek, durum tespit çalışmalarında aktif rol alarak hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ayrıca, Türkoğlu, 2009 yılında Türk Patent Enstitüsü nezdinde marka ve patent vekilliğini kazanmış olup marka patent vekilliği yapmaktadır. 

Av. Mehmet TAŞ Kimdir?
Mehmet Taş, İstanbul Üniversitesi’nden mezun oldu.  Stajyer olarak hukuk alanında çalışmalara başlayan Taş, mesleğine TMSF’de avukatlık yaparak devam etti. Daha sonra ise İngiltere’de Fletcher & Derwish Hukuk Bürosu’nda misafir avukat olarak görev aldı.

2006’da Aksan Hukuk bünyesine katılan Taş Dava, Tahkim ve Uyuşmazlık Çözümü, Şirketler Hukuku, Şirket birleşme ve devralmaları, Enerji ve Madencilik Hukuku, İnşaat Hukuku, Özelleştirme Hukuku alanlarında uzmanlaştı.