14Apr

cubeTALKS WW | Sağlıklı Beslenme

etkinlikler

Özellikle evlere kapalı kaldığımız bu dönemde bağışıklığımızı güçlendirmeliyiz. Uzm. Dyt. Orçun Kürüm ile “Sağlıklı Beslenme” üzerine online webinar gerçekleştireceğiz. 14 Nisan Salı günü saat 15:00’da Zoom’da buluşmak üzere!

Link: https://us04web.zoom.us/webinar/register/

Orçun KÜRÜM Kimdir?

2010 yılında Ankara’da Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitimi sonrası eğitim düzeyini bir üst seviyeye çıkarabilmek için yüksek lisans için İngiltere’yi tercih eden Kürüm, 2011 yılı Ekim ayında Chester Üniversitesi – Egzersiz ve Beslenme Bilimi (University of Chester – Exercise & Nutrition Science) lisansüstü programını başarı ile tamamlamıştır. Kürüm, Egzersiz/Sporcu Beslenmesi konusunda yurtdışında Yüksek Lisans eğitimi alan Türkiye’deki ilk diyetisyendir. 

Mart 2012 – Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul’daki popüler bir spor salonunda danışmanlık hizmeti veren Kürüm, aktif bireylere kilo kontrolü için beslenme ve performans için beslenme konularında bireysel beslenme koçluğu yapmıştır.

Eylül 2013 yılından itibaren ise danışanlarına daha kapsamlı bir hizmet verebilmek için serbest çalışma kararı alarak kendi danışmanlık merkezini Nişantaşı’nda hayata geçirmiştir.

Kürüm “Bedensel Değişim Programı” ile danışanlarına hizmet verirken halen farklı kurumlara da beslenme danışmanlığı yapmaktadır. Buna ek olarak yazılı ve görsel basında beslenme bilimi hakkında toplumu bilgilendirmeye devam ediyor.